Staff and Classes

FRENCH
SK FI Joanne Lepek Nicole Fernandes, DECE Room 141
1 FI Albana Hila Room 127
FI 1 Virtual Kellie Kertes Room 209
1/2 FI Houdeh Abtahi Room 128
2/3 FI Radi Stratieva Room 215
3/4 FI Wafai Bichay Room 122
4/5 FI Ron Pascoe Room 214
5/6 FI Carmen Yuen Room 207
FI 6 Virtual TBA Room 126
ENGLISH
JK/SK (W/ ECE) Sue Yee Katrina Lin, DECE Room 142
JK/SK (W/ ECE) Waverley Currie Shawn Khan, DECE Room 143
JK/SK (NO ECE) Rita Patel Room 142
1/2 EN Tina Fortino Room 120
1/2 EN Marlene Koltun Room 121
2/3 EN Peninah Rosenberg Room 213
3/4 EN Val Williamson Room 124
4/5 EN Stephanie Bonifacio Room 212
4/5 Virtual Bosede Ojo Room 208
6 EN Lori Konert Room 206
SPECIAL EDUCATION/ESL
1.0 SP MID (Grades 4-6) Jenny Pasieka Room 219
0.5 ESL Resource John Travaglini Library
1.0 SP Resource (EN Focus) Elyssa Wolfson Room 114
1.0 SP Resource (FI Focus) Clementine Chounja Room 117 A
PREP
1.0 Physical Education/Health (K-6) Cynthia Bernard 500 (Gym)
1.0 Drama/Dance/Visual Arts (K-6) Hedy Minten Room 210
0.5 Library / 0.5 Virtual Prep (K-6) Daniel Goldlist Library Office
0.5 Music (K-6) Nicole Yoshimura Room 202
0.5 Visual Arts/Drama/Dance (K-6) Susan Fine Room 123
0.5 Physical Education/Health (K-6) Jenn Anbar Room 117 B
SUPPORT STAFF
Office Administrator Carolina Vidal Main Office
Attendance Secretary Jody Freedman Main Office
Caretaking
Head Caretaker John
Evening Caretaker Kearne Bryan
Evening Caretaker Marisol Rebultan
Support Staff
Educational Assistant TBA Various
Special Needs Assistant Catherine Booker Various
Educationa Assistant, MID Class Darlene Byrne Room 219
SIP CYW Rose Mastandrea Room 219
Lunchroom Supervisors
Lunchroom Supervisor (FDK) Patricia Parado
Lunchroom Supervisor (FDK) Hawa Warsame
Lunchroom Supervisor (FDK) Juleat Berko
Lunchroom Supervisor (FDK) Melvi Toledo
Lunchroom Supervisor Kelly D’Amico
Lunchroom Supervisor Cheryl Ray-Wagner
Lunchroom Supervisor Jennifer Ghoura
Lunchroom Supervisor Barsiliza Cariazo
Administration
Principal Andrea Gillard
Vice Principal John Travaglini