Staff Contact List

TEACHER (click to email)                SUBJECT(S)

ABDELMASSIH, Magdy                   Science

AKLER, Kayla                                   Guidance

ALEX, Michael                                   Interact Program

AU, David                                          English / Drama

BEKIARIS, Victoria                            French / Physical Education

BOOK, Randy                                    Physical Education / Science / Co-op

BURTCH, Stephen                            Math / Science

BUTLER, Betty Lou                           Careers / Physical Education / Library

CHANG, Pauline                                Guidance / Co-op / Student Success

CHIAPPETTA, Luis                            Science

CLARKE, Gillian                                 History/Law

COPELAND, Elena                            French

DAVIDSON, Michael                          DD Program

DERPANIS, Marina                            English / Geography

DORAN, Ken                                      Interact Program

DZIWIK, DANUTA                              DD Program

FLYNN, Joe                                        Technology / Business

GIGLIO, Jenifer                                   DD Program

KABIR, Labiba                                     DD Program

KARAGIANIS, Jennifer                       Interact Program

KEARNEY, Amanda                            DD Program

KENT, John                                         English

KENT, Phuong                                    Math

KIM, Sonya                                         Math

LEVY, Sam                                         Business

LOCKE, Tim                                       Music 

MASSEY, Lynne                                 DD Program

MILLER, Anthony                               Physical Education / Student Success

NORMAN, Garth                                Special Education / Math

PALOZZI, Lisa                                    Physical Education / Geography

PHAN, Diem                                       Chemistry

PISANI, Sam                                      Dance / Drama

ROGERS, David                                DD Program

TIBERIO, Paul                                   Art / Library

VADGAMA, Sukhdeep                       Special Education / English

WAKABAYASHI, Nobuko                   DD Program

WALTERS, Jason                              History / English